Online marketing PPC reklama Sociální sítě

Facebook Pixel: K čemu slouží a jak ho používat

Facebook Pixel: K čemu slouží a jak ho používat

Pokud je součástí vašeho online marketingu reklama na Facebooku nebo ji plánujete v budoucnu, měli byste vědět o Facebook Pixelu. A pokud ho nepoužíváte, měli byste ho začít používat co nejdříve. Facebook Pixel vám pomůže vytěžit z rozpočtu na reklamy na sociálních sítích maximum. V článku se dozvíte, jaké jsou jeho přínosy.

Co je to Facebook Pixel?

Facebook Pixel je kód, který umístíte na svůj web. Shromažďuje údaje, které vám pomohou sledovat konverze z reklam na Facebooku, optimalizovat reklamy, vytvářet cílové publikum pro budoucí reklamy a remarketovat lidi, kteří již na vašem webu byli.

Funguje tak, že pomocí cookies sleduje uživatele a jeho aktivitu na vašem webu. Nasbírané údaje pak Facebook Pixel odesílá do reklamního systému Facebooku.

Proč je Facebook Pixel důležitý

Facebook Pixel poskytuje důležité informace, pomocí nichž můžete vytvářet lépe optimalizované a cílené reklamy. Údaje, které nasbírá, zajišťují, aby se vaše reklamy zobrazovaly lidem, kteří s největší pravděpodobností splní požadované cíle reklamy. To vám umožní zlepšit míru konverze z reklam na Facebooku a získat vyšší návratnost investic.

I když ještě reklamy na Facebooku nepoužíváte a uvažujete o tom možná do budoucna, měli byste si ho nainstalovat již nyní. Jakmile začnete s vytvářením první facebookové reklamy, budete mít připravena publika, na která můžete reklamu cílit. Remarketing na Facebooku vám umožní oslovit návštěvníky webových stránek až 180 dní zpětně, proto se hodí nezačínat od nuly.

Použijte ve facebookových reklamách měření konverzí

Facebook Pixel získává zpětnou vazbu o tom, jak lidé interagují s webem poté, co jej navštívili z reklamy na Facebooku.

Pomocí získaných údajů můžete optimalizovat své reklamy pro konkrétní konverzní událost na webu. Bez Facebook Pixelu jsou jedinou konverzí, na niž můžete reklamy optimalizovat, kliknutí na odkazy. Pomocí Facebook Pixelu nastavíte konverze na události, které jsou více v souladu s obchodními cíli vaší firmy, jako jsou například nákupy a registrace.

Oslovte návštěvníky svého webu prostřednictvím remarketingu na Facebooku

Data, která reklamní systém Facebooku získá, vám umožní zobrazit reklamu prostřednictvím remarketingu. Tedy zobrazit facebookovou reklamu lidem, kteří navštívili váš web. Můžete použít například propagované příspěvky, reklamy nebo produktový remarketing, který lidem ukáže reklamu na produkt, který opustili v košíku.

Vytvořte podobná publika

Facebook může pomocí údajů, jež má, vytvořit podobná publika lidí, kteří jsou svými zájmy, aktivitou a demografickými údaji podobní lidem navštěvujícím váš web nebo vašim zákazníkům. To vám pomůže s rozšířením základny potenciálních zákazníků.